Oferte cazare hotel la Matera
Mata Suite

Via Recinto Santa Maria 11 75100 MateraMatera

Arata pe harta
Rezerva o camera

Prezentare generala

Cazare la Mata Suite Matera

Mata Suite ofera o experienta unica de cazare in inima Sassi di Matera, cu vederi panoramice asupra orasului. Printre facilitatile disponibile se numara o mica piscina cu hidromasaj si cromoterapie, perfecta pentru relaxare dupa o zi de explorare. De asemenea, oaspetii se pot bucura de WiFi gratuit si un televizor LCD in fiecare camera, asigurandu-se astfel confortul necesar pe durata sederii. La sosire, oaspetii sunt intampinati cu o sticla de Prosecco si fructe proaspete, adaugand un strop de rafinament experientei lor.

Camerele sunt decorate cu caracteristici locale din tuf si pereti din piatra, oferind o atmosfera autentica si confortabila. Fiecare camera este dotata cu facilitati moderne, asigurand un sejur placut. Oaspetii pot alege sa participe la tururi ghidate ale orasului, disponibile la un cost suplimentar, pentru a descoperi istoria si cultura bogata a Matera.

In apropierea hotelului, se afla atractii celebre precum Castelul Tramontano, situat la 700 de metri, si alte monumente istorice care reflecta patrimoniul cultural al zonei. Aceasta locatie centrala face din Mata Suite un punct de plecare ideal pentru a explora frumusetile orasului Matera.

In ceea ce priveste mesele, hotelul nu ofera informatii specifice despre optiunile de masa, dar avand in vedere amplasarea sa, oaspetii pot descoperi numeroase restaurante si cafenele in apropiere, unde pot savura preparate locale delicioase. Mata Suite promite o experienta de neuitat, combinand confortul modern cu farmecul istoric al Matera.

Aceasta descriere a fost cosmetizata folosind inteligenta artificiala.

Date si preturi pentru cazare la Mata Suite, Matera

Dotarile hotelului
pentru cazare la Mata Suite
Matera

Servicii de receptie

Serviciu de transfer

Altele

Transfer de la și/sau la aeroport

Vedere

Lenjerie de pat

Cadă cu hidromasaj

Suport pentru haine

Frigider

Zonă de relaxare

Aparat de ceai/cafea

Vin/șampanie

Tururi de mers pe jos

Garderobă sau dulap

Cafetieră

Baie privată

Intrare privată

Fierbător

Servicii de internet

Acces cu cheia

Factură disponibilă la cerere

1. Parcare la proprietate

Fumatul interzis în toate spaţiile publice şi private

TV

Duș

Toaletă

Prosoape

Vedere la oraș

TV cu ecran plat

Articole de toaletă gratuite

Camere izolate fonic

Canapea

Bideu

Cadă sau duș

Papuci de casă

Întreaga unitate este situată la parter

Tur sau curs despre cultura locală

Vedere la punct de atracție

Seri cu cină tematică

Cadă spa

Fructe

Mic dejun în cameră

Servicii de curatenie

Menaj zilnic

General

Incalzire

SPA & Wellness

Masaj

Facilitati camere

Camere pentru nefumători

Free Minibar

Priză lângă pat

Uscător de păr

Aer condiționat

Izolare fonică

Cadă

Hârtie igienică

SPA & Wellness

Masaj

Facilitati camere

Camere pentru nefumători

Free Minibar

Priză lângă pat

Uscător de păr

Aer condiționat

Izolare fonică

Cadă

Hârtie igienică

Localizare pentru cazare la Mata Suite, Matera

Via Recinto Santa Maria 11 75100 MateraMatera

Harta pentru Via Recinto Santa Maria 11 75100 MateraMatera

Mata Suite se află în Sassi di Matera, un sit al Patrimoniului Mondial UNESCO, la doar 100 de metri de muzeul MUSMA și la 200 de metri de Catedrala Matera. Aeroportul cel mai apropiat este Aeroportul Bari Karol Wojtyla, situat la 54 km distanță, oferind acces facil pentru oaspeți.

Politicile hotelului
pentru cazare la Mata Suite, Matera

Conditii de check-in pentru cazare

Check-in-ul incepe la 3:30 PM

Ora limita de check-in: 9:00 PM

Varsta minima la check-in: 18

Conditii de check-out pentru cazare

Check-out inainte de 10:00 AM

Check-out tarziu in functie de disponibilitate

Instructiuni speciale pentru check-in la cazare

Pentru a face aranjamente pentru check-in, va rugam sa contactati proprietatea cu cel putin 24 de ore inainte de sosire, folosind informatiile de pe confirmarea rezervarii.

Conditii animalele de companie pentru cazare

La hotelul Mata Suite accesul cu animale de companie nu este permis

Politici de grupuri pentru cazare

Nu se impune limita pentru marimea grupului

Politici fumatori pentru cazare

Fumatul este permis in incinta hotelului Mata Suite

Ore de liniste pentru cazare

Hotelul Mata Suite nu impune program de liniste

Limbi vorbite pentru cazare

Personalul hotelului Mata Suite poate conversa in limbile Italiana

Evaluare obtinuta in urma experientei agentilor proprii, a partenerilor nostri, a aprecierilor turistilor nostri si din alte surse disponibile public.

8.9

Foarte bun

din 41 evaluari

Evaluarile hotelului
pentru cazare la Mata Suite, Matera

Curățenie

9

Personal

9

Valoare

7.8

Confort

9.2

Locație

8.6

Servicii

8.7

Nu rata nicio ofertă! Abonează-te pentru a primi reduceri și promoții directe în inbox-ul tău!

Conecteaza-te

Sau foloseste adresa de email

Ai uitat parola?

Nu ai cont inca?

Creare cont

Sau foloseste adresa de email

Ai deja un cont?